14 دسامبر

اخبار 1399/09/24

????روحانی: این سامانه می‎تواند کار را برای مبارزه با قاچاق تسهیل و فعالیت اقتصادی را کاملاً شفاف کند. ۷۰ درصد سامانه قابل دسترسی است و ۳۰ درصد دیگر تا ۱۱ بهمن تکمیل شود.

 

????سامانه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش نیز افتتاح شد که با آن جلوی سوء استفاده از مدارک تحصیلی گرفته می‎شود.

 

????سامانه‎ای هم در اتباط با اقتصاد افتتاح شد که به وسیله آن سهامداران می‌‎توانند سود سهام خود را مشاهده و دریافت کنند.

  • توقیف محموله لنجِ تجاری این‌بار در نزدیک یک دفترخانه گمرکی/مقصد 6 هزار گوشی تلفن و ماینر بدون اسناد کجا بود؟

 

????شناور 170 میلیاردی کالای دیجیتال قاچاق در بندر ریگ توقیف شده است.هرچند کالا قبل از ورود به گمرک توقیف شده اما سوال جدی این است که با توجه به الزام ریجستری تلفن همراه، محموله مذکور عازم کدام مقصد بوده است.

  • توقیف محموله لنجِ تجاری این‌بار در نزدیک یک دفترخانه گمرکی/مقصد 6 هزار گوشی تلفن و ماینر بدون اسناد کجا بود؟

 

????شناور 170 میلیاردی کالای دیجیتال قاچاق در بندر ریگ توقیف شده است.هرچند کالا قبل از ورود به گمرک توقیف شده اما سوال جدی این است که با توجه به الزام ریجستری تلفن همراه، محموله مذکور عازم کدام مقصد بوده است.

 

 

به گزارش  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرمانده مرزبانی استان بوشهر از شناسایی و توقیف یک فروند شناور تجاری با بیش از 170 میلیارد ریال کالای دیجیتال قاچاق در بندر ریگ خبر داد.

 

????در بازرسی از شناور توقیفی حدود 6 هزار دستگاه گوشی موبایل و تبلت، دو هزار عدد لوازم جانبی موبایل و چندین دستگاه ماینر (استخراج ارز مجازی) فاقد هرگونه مدارک گمرکی کشف شد.

 

????سوالی که وجود دارد این است که  محموله این لنج چگونه قرار بوده از مرزهای رسمی ترخیص و خارج شود. آیا قرار بوده محموله مذکور تحت عنوان کالای ته لنجی ترخیص شود؟ این ابهاماتی که نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مرتبط و ارگانهای نظارتی با توجه حجم بالای محموله باید شفاف سازی کنند.

 

????گفتنی است، کالای ملوانی یا ته لنجی یکی از رویه‌هایی است که در سنوات اخیر ابهامات جدی در خصوص جزئیات پیاده سازی آن در گمرکات مختلف استانهای جنوبی کشور مطرح شده است. تا کنون ضوابط مشخصی از نحوه و میزان ترخیص کالاهای گروه چهار از طریق رویه ته لنجی عنوان نشده است.

 

????شهریور ماه امسال سرپرست گمرک نخل تقی (از زیر مجموعه‌های استان بوشهر) به تعاونی لنج داران اعلام کرده است، حداکثر کالای مجاز به گمرک نخل تقی به تعداد 30 وانت بار می‌باشد. بر این اساس هر لنج دار می‌تواند محموله‌ای معادل 30 وانت را به عنوان ته لنجی یا کالای ملوانی بدون اعمال تشریفات رایج ترخص کالاهای رسمی از گمرک خارج کند.

 

????یکی از مقامات مسئول در این خصوص به خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه در خصوص محموله مذکور احتمالا قصد تخلیه در خور غیر مجاز وجود داشته، گفت: باید قرائن برای اثبات جرم وجود داشته باشد اگر درست مستند سازی انجام نشود هیچ نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

 

????گفتنی است، دفتر خانه گمرکی ریگ به عنوان زیر مجموعه اداره کل گمرک گناوه فعالیت میکند.

  • معرفی برترین شرکت‌های کشتیرانی دنیا؛ مرسک اول،‌کشتیرانی ایران پانزدهم شد

 

????بررسی جدیدترین رده‌بندی شرکت‌های برتر کشتیرانی دنیا حاکی از آن است که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همچنان در رده 15 و مرسک برترین شرکت است.

  • جهانگیری: بانک مرکزی حمایت از صادرکنندگان را در دستورکار قرار دهد

 

????معاون اول رئیس جمهور گفت: بانک مرکزی باید برنامه‌ای دقیق برای حمایت از صادرکنندگان بازارهای هدف داشته باشد تا امکان رقابت صادرکنندگان ایرانی با صادرکنندگان سایر کشورها در جذب بازارهای هدف فراهم شود.

  • گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی گفت: سهم راه آهن از ترانزیت زمینی از 10 درصد در سال 98، به 30 درصد در 6 ماهه اول سال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده رشد 220 درصدی است حوزه است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش ترافیک ترانزیتی از مسیر ایران با افتتاح راه آهن خواف –هرات و اتصال دو کشور ایران و افغانستان از مسیر ریلی اظهار داشت: ایران، افغانستان را به آب آزاد متصل کنید و بخشی از این بار محصولات ترانزیتی  معدن این کشور از مسیر ایران است و بخش مهم پانسیل راه آهن خواف- هرات ترانزیت بین ترکیه و انتقال حوزه CIS به افغانستان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان بار ترانزیتی پیش بینی شده در این مسیر گفت: به طور خلاصه در این محور پتانسیل ۱/۷ میلیون تن ترانزیت در افغانستان وجود دارد که حدود ۵۰۰ هزار تن آن متعلق به ترکیه است.

مدیرعامل شرکت راه آهن گفته است: نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که وقتی این اخبار منتشر می شود اگر انتظار داشته باشید سرعت شما را به این ترانزیت افزایش دهد ، اما اگر واقعیت این است که احداث کریدورهای جدید یا تأسیس محورهای ریلی است راه جدیدی را ایجاد کرده است که یک اثر القایی ایجاد کرده و بار را به تدریج بسته و بسته می کند تا دیگر عوامل دیگر با این مساله بیشتر شود ، زیرا این عامل جذب می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کالاهای متن در حال حاضر صادرات و واردات بین دو کشور ایران و افغانستان در حال انجام است که با فعال شدن این بخش ریلی بخش از این بارها باعث جذب این مسیر جدید می شود ، گفت: برآورد ما این است که فقط در ۱/۷ میلیون تن بار ترانزیتی است ، حدود ۳ میلیون تن دیگر هم بار صادر می شود و وارد می شود به محور خواف- هرچه باعث شود در حال حاضر محصولات فولادی ، سیمان ، غلات و… به صادرات و واردات موجود شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به میزان ترانزیت ریلی در سال جاری اظهار داشت: در مدت زمان 8 ماه امسال در شرایطی که به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا سه ماه مرزهای ریلی اینچه برون ، سرخس و میرجاوه مسدود شده بود ، بیش از 410 هزار تن کالای ترانزیتی از مسیر ریلی کشور انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سهم مسیر جاده در ترانزیت وجود دارد به دلیل محدودیت کرونایی بسیار کاهش یافته بود ، سهم راهآهن از ترانزیت زمینی از 10 مورد در سال 98 تا 30 درصد در 6 ماه اول سال گذشته است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2200 است نتیجه سهم رشد در این حوزه را تجربه کرده است.

Comments (No Responses )

No comments yet.

دیدگاهتان را بنویسید

شرکت حمل و نقل بین المللی راد ترابر اسپادانا – حمل و نقل بین المللی حمل دریایی حمل زمینی- حمل ریلی حمل هوایی ترانزیت کانتینر کامیون واگن ترخیص کشتی فله بر کشتی بالک حمل تانکر کامیون یخچالی کانتینر یخچالی چارتر کشتی © All Rights Reserved.2021

طراحی و. اجرا m.geramian