حمل و نقل زمینی در ایران، اوایل با استفاده از حیوانات انجام می‌شد و حتی در زمان هخامنشی، ایران سردمدار این روش در دنیا بوده است و ایستگاه‌هایی به نام چاپارخانه برای حمل کالاهای خرد و نامه‌ها وجود داشته است. این روش‌ها بعدها با استفاده از چرخ‌ها و ارابه‌ها و کاروانسراها در زمان صفویه تکامل پیدا کرد. حمل و نقل مدرن در ابتدا، در زمان قاجار و با استفاده از کامیون‌ها صورت می‌گرفت و در زمان پهلوی اول، با راه‌اندازی راه آهن سراسری ایران، به پیشرفت‌های زیادی رسید.

حمل‌ و نقل زمینی یک روش مناسب و ساده برای جابجایی کالا است. اما چه دلایلی برای مناسب بودن این روش وجود دارد. در صورت استفاده از این روش از چه مزایایی برخوردار خواهیم شد؟

 

 • مقرون به صرفه­ترین روش حمل و نقل کالا در داخل و خارج کشور
 • ردیابی راحت و در دسترس کالای شما در همه مسیرها
 • صرفه جویی در هزینه بسته بندی انواع کالا ها برای جا به جایی
 • تحویل سریع و به موقع بر اساس برنامه تحویل داده شده

حمل و نقل زمینی یک روش حمل و نقل ارزان قیمت است و عموماً برای حمل وسایل بزرگ که حساس به زمان نیستند استفاده می شود. حمل و نقل زمینی به میانگین زمان حمل و نقل بین 3 تا 10 روز نیاز دارد. اگر حمل و نقل شما به یک شبه، سرعت بالا یا تحویل بین المللی نیاز دارد، پس استفاده از حمل و نقل ریلی، حمل کانتینر اقیانوس یا حمل و نقل هوایی را به عنوان گزینه حمل و نقل در نظر بگیرید. با حمل و نقل زمینی، زمان تحویل صرفاً تابعی از مکان بین فرستنده و گیرنده است.تمام ماشین­هایی که برای حمل بار تعیین شده اند یک شکل نیستند. بسته به میزان کالا نوع و حجم آنها ما روش های متفاوت و کامیون های مناسب را به شما پیشنهاد می­دهیم. شرکت حمل و نقل بین المللی راد ترابر اسپادانا با استفاده از شیوه های اصولی مدیریت (CRM)، همچنین به پشتوانه عملکرد صحیح و موفق پرسنل مجرب و کار آمد و بهره­مندی از فعالیت گسترده نمایندگی­های خود در مناطق مختلف به ویژه مناطق مرزی, برخورداری از امکانات متنوع از جمله نمایندگی در کشورهای (CIS) و کشورهای اروپایی من جمله انبار اختصاصی در کشورهای ترکیه و بلغارستان جهت ترانسشیپ محمولات ارسالی از تمام نقاط اروپا به انبار بلغارستان و ترکیه و تخصص ویژه در زمینه حمل محموله پنبه از مسیر (CIS) با کامیون و راه­آهن با قیمت­های رقابتی، تاکنون توانسته است به موفقیت­های چشمگیری دست یافته و به نامی آشنا و قابل اعتماد نه فقط در ایران بلکه در کشورهای همسایه مبدل شود.

حمل و نقل دریایی:

حمل و نقل دریایی شاخه­ای از حمل و نقل است که در توسعه تجارت خارجی نقش مهمی ایفا می­کند. این شاخه از حمل و نقل به واسطه داشتن مزیت­هایی از جمله هزینه پایین حمل کالا، پرداخت وجه در مقابل اسناد معتبر و سرعت عمل در حمل حجم بالایی از کالا، از مناسب­ترین روش­های حمل و نقل به شمار می­آید. حمل و نقل دریایی از مهم­ترین حالت های حمل و نقل می باشد که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می­گیرد. قرن­هاست که این روش به بشر کمک می کند تا شرایط سفر و تجارت خود را برآورده سازد. با وجود اختراع حالت­های جدید حمل و نقل، حمل دریایی اهمیت خود را از دست نداده است. طبق یک تخمین، حدود 90 درصد حمل و نقل بین المللی در جهان از طریق دریا انجام می­شود.

مزایای حمل و نقل دریایی چیست ؟

بیش از 90٪ کالاهای جهان از طریق دریا حمل می­شوند و دلیل این امر مزایای متعدد این روش برای تجارت خارجی در مقایسه با حمل و نقل هوایی، ریلی یا جاده­ای است. در یک اقتصاد جهانی در حال رشد، ضرورت حمل حجم بیشتری از محموله­ها در کمتر زمان ممکن افزایش می­یابد. حمل و نقل در توسعه زندگی روزمره ما تاثیر به سزایی دارد، حتی اگر بعضی اوقات از این واقعیت غافل باشیم. برای کمک به درک اینکه چرا این شیوه حمل و نقل کالا مورد علاقه شرکت ها و تجارت های بزرگ است، به نکات زیر دقت کنید:

 • ارزان ترین روش برای حمل و نقل کالا
 • کمترین میزان خسارت و آسیب کالا
 • ایدهآل­ترین روش برای حمل کالاهای بزرگ
 • کمترین میزان آلودگی محیط زیست

شرکت راد ترابر اسپادانا با بهره­مندی از نیروهای با تجربه و زبده و برخورداری ازقراردادهای رسمی همکاری و بهره­گیری از کریرها و شرکت­های بزرگ کشتیرانی در بیشتر کشورهای دنیا قادر است، مشاوره و سرویس­های مناسبی را جهت حمل کالاهای وارداتی یا صادراتی در بخش حمل دریایی در اختیار مشتریان گرامی قرار می­دهد. همکاری با شرکت­های بزرگ صنعتی و بازرگانی مؤید سرویس­های مناسب راد ترابر اسپادانا به مشتریان محترم می­باشد.

سرویس های دریایی ما عبارتند از:

 • صادرات و واردات
 • سرویس کانتینری
 • سرویس FCL و LCL فول کانتینر و خرده بار
 • حمل بار فله Break Bulk
 • انجام خدمات Door To Door

حمل و نقل ریلی:

حمل و نقل ریلی برای انتقال محموله از طریق شبکه راه آهن و ایستگاه­ها است. استفاده از حمل و نقل ریلی یک روش مؤثر برای حمل و نقل کالا است. این نوع انتقال معمولاً در مقایسه با حمل و نقل با کامیون یک شکل سریعتر از حمل و نقل زمینی است. یک قطار باری نیز قادر به حمل بار بسیار بیشتر از یک دستگاه کامیون است. این امر مزیت قابل توجهی از حمل و نقل را ایجاد می­کند، زیرا در مقیاس بزرگتر هزینه­های حمل و نقل کاهش می­یابد، زیرا نیروی انسانی و انرژی کمتری برای حمل و نقل همان مقدار بار وجود دارد. واگن­های مختلفی در پشت یک لوکوموتیو جمع می­شوند که مستقیم یا بخشی از آن به مقصد نهایی می­روند. حمل و نقل ریلی چه داخلی و چه بین المللی به وسیله کوریدورهای حمل و نقل جا به جا میشوند که مخصوص جا به جایی بار هستند و مسافر جا به جا نمی­کنند.

مزایای حمل و نقل ریلی چیست ؟

حمل ریلی که یکی از شاخه­های حمل و نقل بین المللی است که انتخاب شرکت ها و تجارت­هایی است که برای حمل کالای خود با حجم بسیار زیاد بین مناطق شهری یا بین المللی به دنبال بالاترین میزان امنیت می­باشند. استفاده کردن از قطار به جای چندین خودرو سنگین باعث کمک به محیط زیست و آلودگی کمتر هوا نیز می شود. میزان مصرف انرژی نیز تقربا 50% کمتر از حمل و نقل جاده ای می باشد پس باعث صرفه جویی در هزینه حمل و نقل می­شود. از دیگر مزایای حمل زمینی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده برای حمل و نقل بارهای عظیم
 • ارزان­ترین روش حمل و نقل بین تمامی روش­ها
 • سازگار با محیط زیست به دلیل استفاده کمتر از انرژی
 • بالاترین میزان امنیت هنگام حمل و نقل کالا

شرکت رادترابراسپادانا در زمینه‌ی حمل و نقل ریلی با توجه به امکانات موجود و در حال گسترش خود و بر اساس توافقنامه‌های منعقده، کلیه‌ی خدمات مربوط به حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی را از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به کلیه‌ی ایستگاه‌های راه آهن کشورهای آسیای میانه، روسیه، اکراین را برابر تعرفه های (SMGS) انجام می­دهد، این شرکت آمادگی انعقاد قراردادهای حمل ریلی از مبدا ایران به کشورهای (CIS) و بالعکس با تضمین تامین انواع واگن مورد نیاز را دارد. صاحبان کالا می‌توانند برای صادرات، واردات و ترانزیت محصولات‌شان به‌صورت دراز مدت و بدون وقفه، برنامه‌ریزی نموده و با اطمینان خاطر نسبت به انعقاد قرارداد بین‌المللی اقدام نمایند.

حمل و نقل هوایی:

همواره یکی از سریع­ترین و ایمن­ترین راه­های انتقال اشیاء مهم و گرانبها و همچنین محصولات مهم و خطرناک حمل و نقل هوایی می­باشد. روشی که شما با استفاده از هواپیماهای بیزینسی و باربری می­توانید محصولات خود را از مبدا خود به تمام نقاط دنیا منتقل کنید. این شیوه حمل کالا بیشتر برای محمولات اورژانسی که با کمبود زمان روبرو هستند و یا ارزش کالایی آن­ها بسیار بالا است استفاده می­شود. قیمت کالا، وزن کالا و رابطه نسبی میان این دو، همچنین میزان اهمیت زمان حمل و وزن کالا از نظر حجمی در تصمیم­گیری برای انتخاب نوع حمل و نقل موثر است. هرچه نسبت ارزش کالا به وزن آن افزایش یابد حمل آن بصورت هوایی مقرون به صرفه تر می­باشد. درصورتیکه عامل زمان در حمل کالا دارای اهمیت زیادی بوده یا زیان ناشی از تاخیر در رسیدن بار بیشتر از صرفه جویی حاصل از حمل آن به صورت حمل و نقل دریایی یا زمینی باشد حمل کالا بصورت هوایی موجه تر بنظر می­رسد.

مزیت های حمل و نقل هوایی:

 • سریع ترین روش حمل و نقل
 • ایمن ترین شیوه جا به جایی کالا
 • قابل ردیابی مرسوله به آسان­ترین شکل

شرکت رادترابر اسپادانا با برخورداری از نمایندگی­های معتبر در کشورهای مختلف قادر به ارایه بهترین نرخ­های رقابتی به مشتریان خود می­باشد.

حمل  و نقل بین المللی، حمل دریایی، حمل زمینیحمل ریلی، حمل هوایی، ترانزیت،کانتینر، کامیون، واگن، ترخیص، کشتی فله بر، کشتی بالک، حمل تانکر، یخچالی، چارتر کشتی، گواهی نامه بین المللی CMR(سی ام آر)، کاپوتاژ، کارنه تیر، کشنده، کفی، چادری، گمرک، برگه سبز، دفترچه خروج، جذب راننده

شرکت حمل و نقل بین المللی راد ترابر اسپادانا – حمل و نقل بین المللی حمل دریایی حمل زمینی- حمل ریلی حمل هوایی ترانزیت کانتینر کامیون واگن ترخیص کشتی فله بر کشتی بالک حمل تانکر کامیون یخچالی کانتینر یخچالی چارتر کشتی © All Rights Reserved.2022

طراحی و. اجرا m.geramian