حمل و نقل ریلی برای انتقال محموله از طریق شبکه راه آهن و ایستگاه­ها است. استفاده از حمل و نقل ریلی یک روش مؤثر برای حمل و نقل کالا است. این نوع انتقال معمولاً در مقایسه با حمل و نقل با کامیون یک شکل سریعتر از حمل و نقل زمینی است. یک قطار باری نیز قادر به حمل بار بسیار بیشتر از یک دستگاه کامیون است. این امر مزیت قابل توجهی از حمل و نقل را ایجاد می­کند، زیرا در مقیاس بزرگتر هزینه­های حمل و نقل کاهش می­یابد، زیرا نیروی انسانی و انرژی کمتری برای حمل و نقل همان مقدار بار وجود دارد. واگن­های مختلفی در پشت یک لوکوموتیو جمع می­شوند که مستقیم یا بخشی از آن به مقصد نهایی می­روند. حمل و نقل ریلی چه داخلی و چه بین المللی به وسیله کوریدورهای حمل و نقل جا به جا میشوند که مخصوص جا به جایی بار هستند و مسافر جا به جا نمی­کنند.

مزایای حمل و نقل ریلی چیست ؟

حمل ریلی که یکی از شاخه­های حمل و نقل بین المللی است که انتخاب شرکت ها و تجارت­هایی است که برای حمل کالای خود با حجم بسیار زیاد بین مناطق شهری یا بین المللی به دنبال بالاترین میزان امنیت می­باشند. استفاده کردن از قطار به جای چندین خودرو سنگین باعث کمک به محیط زیست و آلودگی کمتر هوا نیز می شود. میزان مصرف انرژی نیز تقربا 50% کمتر از حمل و نقل جاده ای می باشد پس باعث صرفه جویی در هزینه حمل و نقل می­شود. از دیگر مزایای حمل ریلی می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابل استفاده برای حمل و نقل بارهای عظیم
  • ارزان­ترین روش حمل و نقل بین تمامی روش­ها
  • سازگار با محیط زیست به دلیل استفاده کمتر از انرژی
  • بالاترین میزان امنیت هنگام حمل و نقل کالا

شرکت رادترابراسپادانا در زمینه‌ی حمل و نقل ریلی با توجه به امکانات موجود و در حال گسترش خود و بر اساس توافقنامه‌های منعقده، کلیه‌ی خدمات مربوط به حمل انواع کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی را از ایستگاه‌ها و مبادی مرزی کشور به کلیه‌ی ایستگاه‌های راه آهن کشورهای آسیای میانه، روسیه، اکراین را برابر تعرفه های (SMGS) انجام می­دهد، این شرکت آمادگی انعقاد قراردادهای حمل ریلی از مبدا ایران به کشورهای (CIS) و بالعکس با تضمین تامین انواع واگن مورد نیاز را دارد. صاحبان کالا می‌توانند برای صادرات، واردات و ترانزیت محصولات‌شان به‌صورت دراز مدت و بدون وقفه، برنامه‌ریزی نموده و با اطمینان خاطر نسبت به انعقاد قرارداد بین‌المللی اقدام نمایند.

حمل  و نقل بین المللی، حمل دریایی، حمل زمینیحمل ریلی، حمل هوایی، ترانزیت،کانتینر، کامیون، واگن، ترخیص، کشتی فله بر، کشتی بالک، حمل تانکر، یخچالی، چارتر کشتی، گواهی نامه بین المللی CMR(سی ام آر)، کاپوتاژ، کارنه تیر، کشنده، کفی، چادری، گمرک، برگه سبز، دفترچه خروج، جذب راننده

شرکت حمل و نقل بین المللی راد ترابر اسپادانا – حمل و نقل بین المللی حمل دریایی حمل زمینی- حمل ریلی حمل هوایی ترانزیت کانتینر کامیون واگن ترخیص کشتی فله بر کشتی بالک حمل تانکر کامیون یخچالی کانتینر یخچالی چارتر کشتی © All Rights Reserved.2022

طراحی و. اجرا m.geramian